Zadzwoń: +48 33 483 38 52

Witamy w sklepie OkularyPolaroid.pl

Okulary przeciwsłoneczne Polaroid - soczewki Ultrasight

Okulary przeciwsłoneczne POLAROID to doskonałe właściwości optyczne i wyraźniejszy obraz.

Tradycyjni producenci soczewek do wytwarzania produktów stosują technologię próżniowo-ciśnieniową. Technologia ta powoduje różnego rodzaju deformacje na soczewce, których obecność osoba nosząca takie okulary nawet nie zauważy. Przez to oko jest zmuszone nadrobić słabe właściwości optyczne soczewki i osoby regularnie użytkujące takie okulary przeciwsłoneczne narażone są na uszkodzenie oka.

Soczewki Ultrasight, które wytwarzane są nową technologią termofuzyjną i znajdują się tylko i wyłącznie w okularach przeciwsłonecznych Polaroid - na brzegach stają się cieńsze i przez to nawet w tych miejscach zapewniają doskonałą widoczność. Technologia próżniowo ciśnieniowa tworzy jednolitą warstwę, która na brzegach zniekształca obraz.

 

Technologia termofuzyjna firmy Polaroid ustawia optymalnie zakrzywienie soczewki w fazie naginania. Wynikiem tego są nowe soczewki Ultrasight, z udoskonaloną wydajnością polaryzacyjną, z lepszą ostrością widzenia, która zapewnia odpoczynek oczom. Soczewki Ultrasight stosowane są jedynie w okularach przeciwsłonecznych produkowanych przez firmę Polaroid.

NIEZADOWALAJCIE SIĘ SŁABSZYM - wybierzcie DOSKONAŁY OBRAZ, 
wybierzcie OKULARY PRZECIWSŁONECZNE POLAROID.

Okulary Polaroid odpowiadają dyrektywie 89/686/EEC Unii Europejskiej i spełniają normy EN 1836:2005+A1:2007. 100% ochrony przed promieniowaniem UV. I proponowane jako wyposażenie chroniące zdrowie.


PRZEŁOMOWA TECHNOLOGIA DLA PEŁNEJ OCHRONY I DOSKONAŁEGO WIDZENIA
.

Soczewki Ultrasight zostały wytworzone wyłącznie dla okularów przeciwsłonecznych Polaroid i składają się z 9 funkcjonalnych warstw doskonale dopasowanych do siebie w celu uzyskania wysokiej jakości produktu optycznego, który jednocześnie zapewnia pełną ochronę i doskonałe widzenie.

Soczewki Ultrasight zostały wytworzone wyłącznie dla okularów przeciwsłonecznych Polaroid i składają się z 9 funkcjonalnych warstw doskonale dopasowanych do siebie w celu uzyskania wysokiej jakości produktu optycznego, który jednocześnie zapewnia pełną ochronę i doskonałe widzenie.

Główną częścią składową 9 warstwowej soczewki jest filtr polaryzacyjny znajdujący się w samym środku soczewki.

Filtry zapewniające pełną ochronę przed promieniowaniem UV znajdują się w podwójnych warstwach po obu stronach soczewki. Zapobiegają one w 100% przenikaniu szkodliwych promieni UVA, UVB i UVC do oka. Na filtry UV zostają nałożone z obydwu stron warstwy utwardzające soczewkę, w ten sposób materiał soczewki jest lekki, elastyczny i odporny na uderzenia. Na końcu soczewka zostaje pokryta również z obydwu stron warstwą zapobiegającą zarysowaniom.

Budowa soczewki Ultrasight

OKULARY PRZECIWSŁONECZNE POLAROID Z 3 TYPAMI SOCZEWEK ULTRASIGHT

Ultrasight IX - ta 9 warstwowa soczewka jest najnowszą generacją w technologii soczewek polaryzacyjnych. Stosowana jest we wszystkich modelach okularów Polaroid serii Core, Kids oraz Inkognito. Znakiem rozpoznawczym jest srebrna etykieta.

Ultrasight XI - ta soczewka o grubości 1mm wyposażona jest jeszcze w dwie dodatkowe warstwy utwardzające, które powodują jeszcze większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. To rozwiązanie stosowane jest przy kolekcji Furore, a wskazuje na to złota etykieta.

Ultrasight XIV - zaletą tych soczewek o grubości 1mm są kolejne 3 warstwy, które jeszcze precyzyjniej wspomagają blokowanie odbijających się promieni. Trzy kolejne warstwy to:

  • antyrefleks, który dodatkowo niweluje odbijające się promienie i odblaski powstające w soczewce,
  • warstwa zapobiegająca parowaniu soczewek, 
  • powłoka wspomagająca utrzymanie soczewki w czystości.

Soczewki te oznaczone są etykietą platynową. Etykieta platynowa przeznaczona jest dla okularów posiadających najwyższej jakości soczewki z kolekcji XOOR i dla kilku modeli Furore.